Két szám összege 2 az egyik szám 1-gyel nagyobb a másiknál melyik ez a két szám?

Matekból ez a házi xDD előre köszönöm a megoldást. :))

2016. okt. 6. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Legyen a kisebbik szám x, ekkor a nagyobbik x+1, ezek összege 2:


x+x+1=2 -> x=1/2, tehát a két szám: 1/2 és 3/2.

2016. okt. 6. 19:47
 2/2 anonim ***** válasza:

x+x+1=2.

2x+1=2.

2x=1.

x=1/2.

y=2-1/2= 3/2.

Egyenletmegoldás 7. osztály.

2016. okt. 9. 22:16