Matekból ez a házi xDD előre köszönöm a megoldást. :))2016. okt. 6. 19:46
1/2 anonim válasza:
Legyen a kisebbik szám x, ekkor a nagyobbik x+1, ezek összege 2:
x+x+1=2 -> x=1/2, tehát a két szám: 1/2 és 3/2.
2/2 anonim válasza:
x+x+1=2.
2x+1=2.
2x=1.
x=1/2.
y=2-1/2= 3/2.
Egyenletmegoldás 7. osztály.