2016. máj. 31. 19:41
1/3 anonim válasza:
x+y=152
9y+2=x
2 ismeretlenes egyenletrendszer.
Megoldva: x=137 és y=15 a két szám.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. máj. 31. 19:47
3/3 anonim válasza:
x=9y+2
(9y+2) + y = 152
10y = 150
y = 15
x=9*15+2=137
Vagyis a két szám 137 és 15.