Két szám összege 152. Ha a nagyobb számot elosztjuk a kisebbikkel, hányadosul 9-et, maradékul 2-t kapunk. Melyek ezek a számok?

2016. máj. 31. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

x+y=152

9y+2=x


2 ismeretlenes egyenletrendszer.


Megoldva: x=137 és y=15 a két szám.

2016. máj. 31. 19:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. máj. 31. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

x=9y+2

(9y+2) + y = 152

10y = 150

y = 15


x=9*15+2=137

Vagyis a két szám 137 és 15.

2016. máj. 31. 19:48