Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?


[link]


Ha valaki levezetné, megmentene! :D


Köszi szépen!



2016. okt. 5. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

106/100 = (10/5)^(1/n),

106/100 = 2^(1/n), majd vegyük mindkét oldal tízesalapú logaritmusát:

lg(106/100) = lg(2^(1/n))

lg(106/100) = (1/n)*lg2

n = lg2/(lg(106/100)).


Közelítve n nagyjából 11,9.

2016. okt. 5. 11:54
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lenne egyszerűbb az elején n-edik hatványra emelni? ...
2016. okt. 5. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 5. 13:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. okt. 5. 20:55