Egy csalad 6400 forintos telefonszamlat kapott. Ebbol az elofizetesi dijak egyuttesen 5120 forintba kerultek. A telefon berleti dija a kiszamlazott osszeg 6,25%-a volt. Az ezutan fennmarado osszeget beszeltek le valojaban.
a, A szamla osszegenek hany szazalekat adtak az elofizetesi dijak?
b, Mennyibe kerul a telefon havi berleti dija?
c, A szamla osszegenek hany szazalekat forditottak telefonbeszelgetesre?
d, Mennyi volt ez az osszeg forintban megadva?
Azt tudom hogy van szazalekertek, szazaleklab meg alap, de nemtudom hogy hogyan kene kiszamolni, a tanar meg nagyon bonyolultan magyaraz. Segitsetek pls :/
2016. szept. 27. 15:08
1/4 anonim válasza:
a) 5120/6400*100=80%
b) 6400*6,25/100=400
c) 100-6,25=93,75%
d) 6400-400=6000 vagy 6400*93,65/100=6000
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm❤
2016. szept. 27. 15:41
3/4 anonim válasza:
Szivesen. :) Most látom, hogy elgépeltem az utolsó sort. A 6400-at 93,75-tel kell szorozni, mint, ahogy felette már kiszámoltam.
4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi hogy szóltál, utána én is észrevettem😁
2016. szept. 28. 19:24