Egy csalad 6400 forintos telefonszamlat kapott. Ebbol az elofizetesi dijak egyuttesen 5120 forintba kerultek. A telefon berleti dija a kiszamlazott osszeg 6,25%-a volt. Az ezutan fennmarado osszeget beszeltek le valojaban.

a, A szamla osszegenek hany szazalekat adtak az elofizetesi dijak?

b, Mennyibe kerul a telefon havi berleti dija?

c, A szamla osszegenek hany szazalekat forditottak telefonbeszelgetesre?

d, Mennyi volt ez az osszeg forintban megadva?


Azt tudom hogy van szazalekertek, szazaleklab meg alap, de nemtudom hogy hogyan kene kiszamolni, a tanar meg nagyon bonyolultan magyaraz. Segitsetek pls :/



2016. szept. 27. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

a) 5120/6400*100=80%

b) 6400*6,25/100=400

c) 100-6,25=93,75%

d) 6400-400=6000 vagy 6400*93,65/100=6000

2016. szept. 27. 15:20
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm❤
2016. szept. 27. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Szivesen. :) Most látom, hogy elgépeltem az utolsó sort. A 6400-at 93,75-tel kell szorozni, mint, ahogy felette már kiszámoltam.
2016. szept. 27. 16:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi hogy szóltál, utána én is észrevettem😁
2016. szept. 28. 19:24