Nem értem a feladatot, valaki el tudná magyarázni?


3. Az alábbiak közül melyik lehet két olyan háromjegyű szám különbsége, amelyeket számjegyeik fordított sorrendbe rakásával kapunk egymásból?


(A) 0 (B) 99 (C) 198 (D) 495 (E) 792


Köszönöm!


2016. szept. 16. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
321-123=198
2016. szept. 16. 09:22
 2/7 kebot ***** válasza:
76%
Az első biztosan nem jó! 111-111=0, 201-102=99, most csak annyi időm van, hogy szóljak, nehogy rossz választ kapj.
2016. szept. 16. 09:28
 3/7 kebot ***** válasza:
73%

100a+10b+c az első szám.

100c+10b+a a második szám.

A kettő különbsége

99a-99c, azaz 99*(a-c).

Mivel a, c egész, 10-nél kisebb számok, ezért a lehetséges különbségek 99 többszörösei, 0-8 között. Tehát pl 3*99=297, 5*99=495, stb.

2016. szept. 16. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ezek szerint mindegyik válasz jó megoldás, de ettől függetlenül az első is jó válasz.
2016. szept. 16. 09:37
 5/7 vurugya béla ***** válasza:
49%

Nem kell szenvedni, öt példa kell csak.

a) 121

b) 221

c) 321

d) 621

e) 821

2016. szept. 17. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

101 - 101 = 0

102 - 201 = -99

103 - 301 = -198

104 - 401 = -297

105 - 501 = -396

106 - 601 = -495

107 - 701 = -594

108 - 801 = -693

109 - 901 = -792

111 - 111 = 0

112 - 211 = -99

113 - 311 = -198

114 - 411 = -297

115 - 511 = -396

116 - 611 = -495

117 - 711 = -594

118 - 811 = -693

119 - 911 = -792

121 - 121 = 0

122 - 221 = -99

123 - 321 = -198

124 - 421 = -297

125 - 521 = -396

126 - 621 = -495

127 - 721 = -594

128 - 821 = -693

129 - 921 = -792

131 - 131 = 0

132 - 231 = -99

133 - 331 = -198

134 - 431 = -297

135 - 531 = -396

136 - 631 = -495

137 - 731 = -594

138 - 831 = -693

139 - 931 = -792

141 - 141 = 0

142 - 241 = -99

143 - 341 = -198

144 - 441 = -297

145 - 541 = -396

146 - 641 = -495

147 - 741 = -594

148 - 841 = -693

149 - 941 = -792

151 - 151 = 0

152 - 251 = -99

153 - 351 = -198

154 - 451 = -297

155 - 551 = -396

156 - 651 = -495

157 - 751 = -594

158 - 851 = -693

159 - 951 = -792

161 - 161 = 0

162 - 261 = -99

163 - 361 = -198

164 - 461 = -297

165 - 561 = -396

166 - 661 = -495

167 - 761 = -594

168 - 861 = -693

169 - 961 = -792

171 - 171 = 0

172 - 271 = -99

173 - 371 = -198

174 - 471 = -297

175 - 571 = -396

176 - 671 = -495

177 - 771 = -594

178 - 871 = -693

179 - 971 = -792

181 - 181 = 0

182 - 281 = -99

183 - 381 = -198

184 - 481 = -297

185 - 581 = -396

186 - 681 = -495

187 - 781 = -594

188 - 881 = -693

189 - 981 = -792

191 - 191 = 0

192 - 291 = -99

193 - 391 = -198

194 - 491 = -297

195 - 591 = -396

196 - 691 = -495

197 - 791 = -594

198 - 891 = -693

199 - 991 = -792

201 - 102 = 99

202 - 202 = 0

203 - 302 = -99

204 - 402 = -198

205 - 502 = -297

206 - 602 = -396

207 - 702 = -495

208 - 802 = -594

209 - 902 = -693

211 - 112 = 99

212 - 212 = 0

213 - 312 = -99

214 - 412 = -198

215 - 512 = -297

216 - 612 = -396

217 - 712 = -495

218 - 812 = -594

219 - 912 = -693

221 - 122 = 99

222 - 222 = 0

223 - 322 = -99

224 - 422 = -198

225 - 522 = -297

226 - 622 = -396

227 - 722 = -495

228 - 822 = -594

229 - 922 = -693

231 - 132 = 99

232 - 232 = 0

233 - 332 = -99

234 - 432 = -198

235 - 532 = -297

236 - 632 = -396

237 - 732 = -495

238 - 832 = -594

239 - 932 = -693

241 - 142 = 99

242 - 242 = 0

243 - 342 = -99

244 - 442 = -198

245 - 542 = -297

246 - 642 = -396

247 - 742 = -495

248 - 842 = -594

249 - 942 = -693

251 - 152 = 99

252 - 252 = 0

253 - 352 = -99

254 - 452 = -198

255 - 552 = -297

256 - 652 = -396

257 - 752 = -495

258 - 852 = -594

259 - 952 = -693

261 - 162 = 99

262 - 262 = 0

263 - 362 = -99

264 - 462 = -198

265 - 562 = -297

266 - 662 = -396

267 - 762 = -495

268 - 862 = -594

269 - 962 = -693

271 - 172 = 99

272 - 272 = 0

273 - 372 = -99

274 - 472 = -198

275 - 572 = -297

276 - 672 = -396

277 - 772 = -495

278 - 872 = -594

279 - 972 = -693

281 - 182 = 99

282 - 282 = 0

283 - 382 = -99

284 - 482 = -198

285 - 582 = -297

286 - 682 = -396

287 - 782 = -495

288 - 882 = -594

289 - 982 = -693

291 - 192 = 99

292 - 292 = 0

293 - 392 = -99

294 - 492 = -198

295 - 592 = -297

296 - 692 = -396

297 - 792 = -495

298 - 892 = -594

299 - 992 = -693

301 - 103 = 198

302 - 203 = 99

303 - 303 = 0

304 - 403 = -99

305 - 503 = -198

306 - 603 = -297

307 - 703 = -396

308 - 803 = -495

309 - 903 = -594

311 - 113 = 198

312 - 213 = 99

313 - 313 = 0

314 - 413 = -99

315 - 513 = -198

316 - 613 = -297

317 - 713 = -396

318 - 813 = -495

319 - 913 = -594

321 - 123 = 198

322 - 223 = 99

323 - 323 = 0

324 - 423 = -99

325 - 523 = -198

326 - 623 = -297

327 - 723 = -396

328 - 823 = -495

329 - 923 = -594

331 - 133 = 198

332 - 233 = 99

333 - 333 = 0

334 - 433 = -99

335 - 533 = -198

336 - 633 = -297

337 - 733 = -396

338 - 833 = -495

339 - 933 = -594

341 - 143 = 198

342 - 243 = 99

343 - 343 = 0

344 - 443 = -99

345 - 543 = -198

346 - 643 = -297

347 - 743 = -396

348 - 843 = -495

349 - 943 = -594

351 - 153 = 198

352 - 253 = 99

353 - 353 = 0

354 - 453 = -99

355 - 553 = -198

356 - 653 = -297

357 - 753 = -396

358 - 853 = -495

359 - 953 = -594

361 - 163 = 198

362 - 263 = 99

363 - 363 = 0

364 - 463 = -99

365 - 563 = -198

366 - 663 = -297

367 - 763 = -396

368 - 863 = -495

369 - 963 = -594

371 - 173 = 198

372 - 273 = 99

373 - 373 = 0

374 - 473 = -99

375 - 573 = -198

376 - 673 = -297

377 - 773 = -396

378 - 873 = -495

379 - 973 = -594

381 - 183 = 198

382 - 283 = 99

383 - 383 = 0

384 - 483 = -99

385 - 583 = -198

386 - 683 = -297

387 - 783 = -396

388 - 883 = -495

389 - 983 = -594

391 - 193 = 198

392 - 293 = 99

393 - 393 = 0

394 - 493 = -99

395 - 593 = -198

396 - 693 = -297

397 - 793 = -396

398 - 893 = -495

399 - 993 = -594

401 - 104 = 297

402 - 204 = 198

403 - 304 = 99

404 - 404 = 0

405 - 504 = -99

406 - 604 = -198

407 - 704 = -297

408 - 804 = -396

409 - 904 = -495

411 - 114 = 297

412 - 214 = 198

413 - 314 = 99

414 - 414 = 0

415 - 514 = -99

416 - 614 = -198

417 - 714 = -297

418 - 814 = -396

419 - 914 = -495

421 - 124 = 297

422 - 224 = 198

423 - 324 = 99

424 - 424 = 0

425 - 524 = -99

426 - 624 = -198

427 - 724 = -297

428 - 824 = -396

429 - 924 = -495

431 - 134 = 297

432 - 234 = 198

433 - 334 = 99

434 - 434 = 0

435 - 534 = -99

436 - 634 = -198

437 - 734 = -297

438 - 834 = -396

439 - 934 = -495

441 - 144 = 297

442 - 244 = 198

443 - 344 = 99

444 - 444 = 0

445 - 544 = -99

446 - 644 = -198

447 - 744 = -297

448 - 844 = -396

449 - 944 = -495

451 - 154 = 297

452 - 254 = 198

453 - 354 = 99

454 - 454 = 0

455 - 554 = -99

456 - 654 = -198

457 - 754 = -297

458 - 854 = -396

459 - 954 = -495

461 - 164 = 297

462 - 264 = 198

463 - 364 = 99

464 - 464 = 0

465 - 564 = -99

466 - 664 = -198

467 - 764 = -297

468 - 864 = -396

469 - 964 = -495

471 - 174 = 297

472 - 274 = 198

473 - 374 = 99

474 - 474 = 0

475 - 574 = -99

476 - 674 = -198

477 - 774 = -297

478 - 874 = -396

479 - 974 = -495

481 - 184 = 297

482 - 284 = 198

483 - 384 = 99

484 - 484 = 0

485 - 584 = -99

486 - 684 = -198

487 - 784 = -297

488 - 884 = -396

489 - 984 = -495

491 - 194 = 297

492 - 294 = 198

493 - 394 = 99

494 - 494 = 0

495 - 594 = -99

496 - 694 = -198

497 - 794 = -297

498 - 894 = -396

499 - 994 = -495

501 - 105 = 396

502 - 205 = 297

503 - 305 = 198

504 - 405 = 99

505 - 505 = 0

506 - 605 = -99

507 - 705 = -198

508 - 805 = -297

509 - 905 = -396

511 - 115 = 396

512 - 215 = 297

513 - 315 = 198

514 - 415 = 99

515 - 515 = 0

516 - 615 = -99

517 - 715 = -198

518 - 815 = -297

519 - 915 = -396

521 - 125 = 396

522 - 225 = 297

523 - 325 = 198

524 - 425 = 99

525 - 525 = 0

526 - 625 = -99

527 - 725 = -198

528 - 825 = -297

529 - 925 = -396

531 - 135 = 396

532 - 235 = 297

533 - 335 = 198

534 - 435 = 99

535 - 535 = 0

536 - 635 = -99

537 - 735 = -198

538 - 835 = -297

539 - 935 = -396

541 - 145 = 396

542 - 245 = 297

543 - 345 = 198

544 - 445 = 99

545 - 545 = 0

546 - 645 = -99

547 - 745 = -198

548 - 845 = -297

549 - 945 = -396

551 - 155 = 396

552 - 255 = 297

553 - 355 = 198

554 - 455 = 99

555 - 555 = 0

556 - 655 = -99

557 - 755 = -198

558 - 855 = -297

559 - 955 = -396

561 - 165 = 396

562 - 265 = 297

563 - 365 = 198

564 - 465 = 99

565 - 565 = 0

566 - 665 = -99

567 - 765 = -198

568 - 865 = -297

569 - 965 = -396

571 - 175 = 396

572 - 275 = 297

573 - 375 = 198

574 - 475 = 99

575 - 575 = 0

576 - 675 = -99

577 - 775 = -198

578 - 875 = -297

579 - 975 = -396

581 - 185 = 396

582 - 285 = 297

583 - 385 = 198

584 - 485 = 99

585 - 585 = 0

586 - 685 = -99

587 - 785 = -198

588 - 885 = -297

589 - 985 = -396

591 - 195 = 396

592 - 295 = 297

593 - 395 = 198

594 - 495 = 99

595 - 595 = 0

596 - 695 = -99

597 - 795 = -198

598 - 895 = -297

599 - 995 = -396

601 - 106 = 495

602 - 206 = 396

603 - 306 = 297

604 - 406 = 198

605 - 506 = 99

606 - 606 = 0

607 - 706 = -99

608 - 806 = -198

609 - 906 = -297

611 - 116 = 495

612 - 216 = 396

613 - 316 = 297

614 - 416 = 198

615 - 516 = 99

616 - 616 = 0

617 - 716 = -99

618 - 816 = -198

619 - 916 = -297

621 - 126 = 495

622 - 226 = 396

623 - 326 = 297

624 - 426 = 198

625 - 526 = 99

626 - 626 = 0

627 - 726 = -99

628 - 826 = -198

629 - 926 = -297

631 - 136 = 495

632 - 236 = 396

633 - 336 = 297

634 - 436 = 198

635 - 536 = 99

636 - 636 = 0

637 - 736 = -99

638 - 836 = -198

639 - 936 = -297

641 - 146 = 495

642 - 246 = 396

643 - 346 = 297

644 - 446 = 198

645 - 546 = 99

646 - 646 = 0

647 - 746 = -99

648 - 846 = -198

649 - 946 = -297

651 - 156 = 495

652 - 256 = 396

653 - 356 = 297

654 - 456 = 198

655 - 556 = 99

656 - 656 = 0

657 - 756 = -99

658 - 856 = -198

659 - 956 = -297

661 - 166 = 495

662 - 266 = 396

663 - 366 = 297

664 - 466 = 198

665 - 566 = 99

666 - 666 = 0

667 - 766 = -99

668 - 866 = -198

669 - 966 = -297

671 - 176 = 495

672 - 276 = 396

673 - 376 = 297

674 - 476 = 198

675 - 576 = 99

676 - 676 = 0

677 - 776 = -99

678 - 876 = -198

679 - 976 = -297

681 - 186 = 495

682 - 286 = 396

683 - 386 = 297

684 - 486 = 198

685 - 586 = 99

686 - 686 = 0

687 - 786 = -99

688 - 886 = -198

689 - 986 = -297

691 - 196 = 495

692 - 296 = 396

693 - 396 = 297

694 - 496 = 198

695 - 596 = 99

696 - 696 = 0

697 - 796 = -99

698 - 896 = -198

699 - 996 = -297

701 - 107 = 594

702 - 207 = 495

703 - 307 = 396

704 - 407 = 297

705 - 507 = 198

706 - 607 = 99

707 - 707 = 0

708 - 807 = -99

709 - 907 = -198

711 - 117 = 594

712 - 217 = 495

713 - 317 = 396

714 - 417 = 297

715 - 517 = 198

716 - 617 = 99

717 - 717 = 0

718 - 817 = -99

719 - 917 = -198

721 - 127 = 594

722 - 227 = 495

723 - 327 = 396

724 - 427 = 297

725 - 527 = 198

726 - 627 = 99

727 - 727 = 0

728 - 827 = -99

729 - 927 = -198

731 - 137 = 594

732 - 237 = 495

733 - 337 = 396

734 - 437 = 297

735 - 537 = 198

736 - 637 = 99

737 - 737 = 0

738 - 837 = -99

739 - 937 = -198

741 - 147 = 594

742 - 247 = 495

743 - 347 = 396

744 - 447 = 297

745 - 547 = 198

746 - 647 = 99

747 - 747 = 0

748 - 847 = -99

749 - 947 = -198

751 - 157 = 594

752 - 257 = 495

753 - 357 = 396

754 - 457 = 297

755 - 557 = 198

756 - 657 = 99

757 - 757 = 0

758 - 857 = -99

759 - 957 = -198

761 - 167 = 594

762 - 267 = 495

763 - 367 = 396

764 - 467 = 297

765 - 567 = 198

766 - 667 = 99

767 - 767 = 0

768 - 867 = -99

769 - 967 = -198

771 - 177 = 594

772 - 277 = 495

773 - 377 = 396

774 - 477 = 297

775 - 577 = 198

776 - 677 = 99

777 - 777 = 0

778 - 877 = -99

779 - 977 = -198

781 - 187 = 594

782 - 287 = 495

783 - 387 = 396

784 - 487 = 297

785 - 587 = 198

786 - 687 = 99

787 - 787 = 0

788 - 887 = -99

789 - 987 = -198

791 - 197 = 594

792 - 297 = 495

793 - 397 = 396

794 - 497 = 297

795 - 597 = 198

796 - 697 = 99

797 - 797 = 0

798 - 897 = -99

799 - 997 = -198

801 - 108 = 693

802 - 208 = 594

803 - 308 = 495

804 - 408 = 396

805 - 508 = 297

806 - 608 = 198

807 - 708 = 99

808 - 808 = 0

809 - 908 = -99

811 - 118 = 693

812 - 218 = 594

813 - 318 = 495

814 - 418 = 396

815 - 518 = 297

816 - 618 = 198

817 - 718 = 99

818 - 818 = 0

819 - 918 = -99

821 - 128 = 693

822 - 228 = 594

823 - 328 = 495

824 - 428 = 396

825 - 528 = 297

826 - 628 = 198

827 - 728 = 99

828 - 828 = 0

829 - 928 = -99

831 - 138 = 693

832 - 238 = 594

833 - 338 = 495

834 - 438 = 396

835 - 538 = 297

836 - 638 = 198

837 - 738 = 99

838 - 838 = 0

839 - 938 = -99

841 - 148 = 693

842 - 248 = 594

843 - 348 = 495

844 - 448 = 396

845 - 548 = 297

846 - 648 = 198

847 - 748 = 99

848 - 848 = 0

849 - 948 = -99

851 - 158 = 693

852 - 258 = 594

853 - 358 = 495

854 - 458 = 396

855 - 558 = 297

856 - 658 = 198

857 - 758 = 99

858 - 858 = 0

859 - 958 = -99

861 - 168 = 693

862 - 268 = 594

863 - 368 = 495

864 - 468 = 396

865 - 568 = 297

866 - 668 = 198

867 - 768 = 99

868 - 868 = 0

869 - 968 = -99

871 - 178 = 693

872 - 278 = 594

873 - 378 = 495

874 - 478 = 396

875 - 578 = 297

876 - 678 = 198

877 - 778 = 99

878 - 878 = 0

879 - 978 = -99

881 - 188 = 693

882 - 288 = 594

883 - 388 = 495

884 - 488 = 396

885 - 588 = 297

886 - 688 = 198

887 - 788 = 99

888 - 888 = 0

889 - 988 = -99

891 - 198 = 693

892 - 298 = 594

893 - 398 = 495

894 - 498 = 396

895 - 598 = 297

896 - 698 = 198

897 - 798 = 99

898 - 898 = 0

899 - 998 = -99

901 - 109 = 792

902 - 209 = 693

903 - 309 = 594

904 - 409 = 495

905 - 509 = 396

906 - 609 = 297

907 - 709 = 198

908 - 809 = 99

909 - 909 = 0

911 - 119 = 792

912 - 219 = 693

913 - 319 = 594

914 - 419 = 495

915 - 519 = 396

916 - 619 = 297

917 - 719 = 198

918 - 819 = 99

919 - 919 = 0

921 - 129 = 792

922 - 229 = 693

923 - 329 = 594

924 - 429 = 495

925 - 529 = 396

926 - 629 = 297

927 - 729 = 198

928 - 829 = 99

929 - 929 = 0

931 - 139 = 792

932 - 239 = 693

933 - 339 = 594

934 - 439 = 495

935 - 539 = 396

936 - 639 = 297

937 - 739 = 198

938 - 839 = 99

939 - 939 = 0

941 - 149 = 792

942 - 249 = 693

943 - 349 = 594

944 - 449 = 495

945 - 549 = 396

946 - 649 = 297

947 - 749 = 198

948 - 849 = 99

949 - 949 = 0

951 - 159 = 792

952 - 259 = 693

953 - 359 = 594

954 - 459 = 495

955 - 559 = 396

956 - 659 = 297

957 - 759 = 198

958 - 859 = 99

959 - 959 = 0

961 - 169 = 792

962 - 269 = 693

963 - 369 = 594

964 - 469 = 495

965 - 569 = 396

966 - 669 = 297

967 - 769 = 198

968 - 869 = 99

969 - 969 = 0

971 - 179 = 792

972 - 279 = 693

973 - 379 = 594

974 - 479 = 495

975 - 579 = 396

976 - 679 = 297

977 - 779 = 198

978 - 879 = 99

979 - 979 = 0

981 - 189 = 792

982 - 289 = 693

983 - 389 = 594

984 - 489 = 495

985 - 589 = 396

986 - 689 = 297

987 - 789 = 198

988 - 889 = 99

989 - 989 = 0

991 - 199 = 792

992 - 299 = 693

993 - 399 = 594

994 - 499 = 495

995 - 599 = 396

996 - 699 = 297

997 - 799 = 198

998 - 899 = 99

999 - 999 = 0

2016. szept. 17. 01:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. szept. 17. 19:36