[link]

2207-es a feladat, de az "a" resze elegendo lenne, utana eszembe jut. Elore is koszonom.


2016. jan. 6. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalt négyzetre emeled, nem lesz szép a bal oldal, de ne zavarjon.


Nevezetes azonosság szerint akkor első tag négyzete, kettő kétszeres szorzata, második tag négyzete. A négyzetes tagok csak annyit tesznek, hogy eltűnik a gyökjel, sőt, még ki is esik két tag.


marad tehát:

2x+2*gyök(....)=36

A pontpontpont helyére nem írnám ki most azt az ocsmányságot, papíron szépen levezeted.

Egy gyökjel alá mehetnek, ahol meg egy másik nevezetes azonosság, az a^2-b^2 lesz, tehát így alakul a bal oldal:

2x+2*gyök(x^2-6x+9)=36

Ami szintén jó, mert akkor a gyök alatt teljes négyzet van, helyette marad az abszolútérték. Az egyenletet osztom még kettővel is a későbbi kínlódás elkerülése végett:

x+|x-3|=18


Remélem jól csináltam, ha el is számoltam valamit, az elv ez lesz.

2016. jan. 6. 22:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Erről a feladatról eszedbe jut?

[link]

2016. jan. 6. 22:50