0-ával mindegyik szám osztható?

2016. szept. 22. 12:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát, bármelyik szám osztható nullával?
2016. szept. 22. 12:44
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A nullaval valo osztas nincs ertelmezve.
2016. szept. 22. 12:48
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nullával csak a nulla osztható.
2016. szept. 22. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Nullával SEMMIT sem lehet osztani.
2016. szept. 22. 13:56
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Milyen jó, hogy nem is az volt a kérdés. Az volt a kérdés, mi osztható nullával, nem az, hogy mit lehet elosztani nullával.
2016. szept. 22. 13:58
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

"A nullaval valo osztas nincs ertelmezve.


A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. "


Ez azert sokat elarul az itteni emberek iq-jarol :D

2016. szept. 22. 13:58
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt ne sértegess privátban. Másrészt a fent említett két fogalom mást jelent. Ha csak egy félév matekot hallgattál volna, te is tudnád.
2016. szept. 22. 14:02
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Számelmélet, definíció (legalábbis legtöbbször, ha nem kivételezünk):

Az A egész szám akkor és csak akkor osztható B egész számmal, ha létezik olyan C egész szám, amivel B-t megszorozva A-t kapjuk.

[link]

[link]


Ez alapján az A = 0 osztható B = 0-val, hiszen van olyan C szám (például a 0, 1, 542,…), amivel B-t szorozva A-t kapunk, azaz

B*C = A,

0*542 = 0.


Szegény 12:55-ös csak alkalmazta a definíciót, de ezek szerint a gondolkodás az haszontalan dolog.


Persze ha azt a definíciót vesszük, amiben külön kikötjük, hogy 0-val nem osztható semmi, akkor igazatok van, de szerintem az csúnyább…


Másik megjegyzés, hogy ez természetesen nem jelenti azt, hogy a 0/0 értelmezve van, hiszen mi alapján vennénk az erre adott válaszok közül értelmesebbnek az 1-et vagy a 0-t, mint az 542-t (ha már a fenti három példát nézzük C-re).

2016. szept. 22. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
#7, Egy par felev matekot mar elvegeztem. Te viszont felreertetted az egyetemi matekot. Legalabb ne gyere ide hulyeseget beszelni.
2016. szept. 22. 14:07
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem esztétika kérdése, hogy mi a definíció. Az oszthatóság egy matematikai szakszó és azt jelenti, amit idéztél. Ugyanúgy nem kötheted ki, hogy de a 0 nem ér, mint nem modhatod azt, hogy az oszthatóság at jelenti, hogy krumpli.
2016. szept. 22. 14:09
1 2