2016. ápr. 27. 11:06
1/2 anonim válasza:
Ha osztható 45-tel, az azt jelenti, hogy osztható 5-tel és 9-cel. Ha osztható 5-tel, akkor az utolsó számjegye muszáj 0-nak vagy 5-nek lennie, ez azt jelenti, hogy az ilyen alakú számokat kell végignéznünk:
5BC0
5BC5
Egy szám akkor osztható 9-cel, hogyha számjegyeinek összege osztható 9-cel; a négy szám legalább 5+0+0+0=5, legfeljebb 5+9+9+0=23, a két szám között a 9 és a 18 van, amelyek oszthatóak 9-cel, tehát egyrészt
5+B+C+0=9-nek kell teljesülnie, tehát B+C=4, ennek 5 megoldása van, másrészt
5+B+C+0=18, ekkor B+C=13, ennek 6 megoldása van, tehát 5BC0 alakú számból 11 van.
Remélem, ezek alapján sikerül végigvinni a feladatot.
2/2 A kérdező kommentje:
A 9
B 12
C 18
D 22
E 24
Ezek a válaszok
2016. ápr. 27. 13:27