2016. szept. 17. 15:24
1/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy milyen általános megoldás van rá, de végigpróbálva kb fél perc alatt kideríthető.
2/4 anonim válasza:
9600 12-vel osztható osztói felírhatóak 12x alakban, ahol x természetes szám.
Vegyük a 9600/12x=y egyenletet. Ennek keressük a y=egész megoldásait. Kis egyszerűsítéssel megkapjuk a 800/x=y egyenletet. Ezt azt jelenti, hogy 9600 12-vel osztható osztóinak száma egyenlő 800 osztóinak számával, ami 18(ezt kiszámolhatod kézzel vagy osztószám függvénnyel).
3/4 A kérdező kommentje:
2., nagyon köszi
2016. szept. 17. 17:14
4/4 Fibonacci válasza:
9600 = 2^7 ⋅ 3^1 ⋅ 5^2
12 = 2^2 ⋅ 3^1
A keresett számok prímtényezős felbontásában a 2,3,5 kitevői,
a következő halmazokból kerülhetnek ki, ebben a sorrendben:
{2;3;4;5;6;7} {1} {0;1;2}
Ez 6 ⋅ 1 ⋅ 3 = 18 eset