Hány 12-vel osztható osztója van 9600-nak?


2016. szept. 17. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen általános megoldás van rá, de végigpróbálva kb fél perc alatt kideríthető.
2016. szept. 17. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:

9600 12-vel osztható osztói felírhatóak 12x alakban, ahol x természetes szám.

Vegyük a 9600/12x=y egyenletet. Ennek keressük a y=egész megoldásait. Kis egyszerűsítéssel megkapjuk a 800/x=y egyenletet. Ezt azt jelenti, hogy 9600 12-vel osztható osztóinak száma egyenlő 800 osztóinak számával, ami 18(ezt kiszámolhatod kézzel vagy osztószám függvénnyel).

2016. szept. 17. 16:57
 3/4 A kérdező kommentje:
2., nagyon köszi
2016. szept. 17. 17:14
 4/4 Fibonacci ***** válasza:

9600 = 2^7 ⋅ 3^1 ⋅ 5^2

12 = 2^2 ⋅ 3^1


A keresett számok prímtényezős felbontásában a 2,3,5 kitevői,

a következő halmazokból kerülhetnek ki, ebben a sorrendben:

{2;3;4;5;6;7} {1} {0;1;2}

Ez 6 ⋅ 1 ⋅ 3 = 18 eset

2016. szept. 17. 22:03