Mennyinek felel meg a tízes számrendszerben?


1., 100111(alsó indexben : 2)

2., 1201 (alsó index : 3)

3., 11002 (alsó index : 4)


2016. szept. 18. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

10-es számrendszerben az a lényeg, hogy a helyi értékeken álló számjegyet 10 megfelelő hatványával szorozzuk, például:


584=5*10^2+8*10^1+4*10^0.


Ugyanez a történet akármelyik számrendszer esetén is, csak ott nem 10, hanem a számrendszer számának hatványaival szorozzuk a számjegyeket, például


100111=1*2^5+0*2^4+0*2^3+1*2^2+1*2^1+1*2^0, az eredményt úgy kapod meg 10-es számrendszeren, hogy a 2-hatványok értékét 10-es számrendszerben adod meg:


=1*64+0*30+0*16+1*4+1*2+1*1=64+4+2+1=71.


A többinél ugyanígy.

2016. szept. 18. 20:57