A kettes számrendszerben felírt 11100 szám tízes számrendszerbeli alakja 56. Igaz vagy hamis?

Ha hamis miért az?

2016. jan. 29. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
28, mert jobbról az első helyiérték az egyes, nem a kettes.
2016. jan. 29. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen vagy az 56-ot kell átírni 2-es számrendszerbe, vagy az 11100-at 10-es számrendszerbe. Utóbbi egy kicsit egyszerűbb: 11100=0*1+0*2+1*4+1*8+1*16=28, szóval az állítás hamis. A buktató ott lehet, hogy nem 1-gyel, hanem 2-vel kezdjük, ekkor 0*2+0*4+1*8+1*16+1*32=56-ot kapjuk, ez persze nem jó.
2016. jan. 29. 20:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jan. 29. 21:18