A feladat a következő: A család autóban ül. Elöl ül anya és apa, hátul a három gyerek. Hányféleképpen helyezkedhetnek el, ha anyának és apának is van jogosítványa?
A feladat eredményét nem feltétlen kell megmondani, csak azt hogy hogyan oldjam meg. Előre is köszi a segítséget!
2016. szept. 12. 20:16
1/6 anonim válasza:
Előre 2*1=2 féleképpen ülhetnek, hátra 3*2*1=6-féleképpen. 2*6=12, tehát 12-féleképpen ülhetnek be a kocsiba.
2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam időközben, de nem úgy van hogy az anyós ülésen a gyerekek is ülhetnek?
2016. szept. 12. 20:27
3/6 A kérdező kommentje:
Asszem megvan. 48. Valaki alátámasztana? :D
2016. szept. 12. 20:37
4/6 anonim válasza:
De a szöveg azt írja, hogy apa és anya ELÖL ülnek.
5/6 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi rájöttem :D
2016. szept. 13. 18:59
6/6 anonim válasza:
Esetleg még annyival meg lehet spékelni az eredményt, hogyha mindegy, hogy a gyerekek ABC vagy CBA sorrendben ülnek hátra, ekkor az eredményt el kell osztani 2-vel.