Hogyan kell ezt a matekfeladatot "faktoriálisokkal" megoldani?


A feladat a következő: A család autóban ül. Elöl ül anya és apa, hátul a három gyerek. Hányféleképpen helyezkedhetnek el, ha anyának és apának is van jogosítványa?


A feladat eredményét nem feltétlen kell megmondani, csak azt hogy hogyan oldjam meg. Előre is köszi a segítséget!



2016. szept. 12. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Előre 2*1=2 féleképpen ülhetnek, hátra 3*2*1=6-féleképpen. 2*6=12, tehát 12-féleképpen ülhetnek be a kocsiba.
2016. szept. 12. 20:20
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam időközben, de nem úgy van hogy az anyós ülésen a gyerekek is ülhetnek?
2016. szept. 12. 20:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Asszem megvan. 48. Valaki alátámasztana? :D
2016. szept. 12. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De a szöveg azt írja, hogy apa és anya ELÖL ülnek.
2016. szept. 13. 08:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi rájöttem :D
2016. szept. 13. 18:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg még annyival meg lehet spékelni az eredményt, hogyha mindegy, hogy a gyerekek ABC vagy CBA sorrendben ülnek hátra, ekkor az eredményt el kell osztani 2-vel.
2016. szept. 13. 19:44