Egy téglatest egyik lapja 8 cm oldalú négyzet. A felszíne 704 cm2, mekkora a térfogat?2015. dec. 11. 19:32
1/2 anonim válasza:
A négyzetes hasáb (ez az) 2 négyzetlapból és 4 azonos területű téglalapból áll. Megadták, hogy az alapéle 8 cm, tehát a két négyzet területe 2*8*8=128 cm^2. Ha a másik élt b-vel jelöljük, akkor a téglalapok összterülete 4*8*b=32*b. Ezek összege a felszín:
128+32*b=704
32*b=576
b=18 cm
Így már minden adott a térfogathoz: 8*8*18=1152 cm^3.
2/2 anonim válasza:
A=2*(ab+ac+bc)
V=a*b*c
a=b
A=2*(aa+ac+ac)
704=2*(8*8+8c+8c)
704= 2*(64+16c) /:2
352=64+16c /-64
288=16c /:16
c=18
V= 8*8*16=1152 cm3