Hogyan kell ezt a matekfeladatot megoldani?

Egy téglatest egyik lapja 8 cm oldalú négyzet. A felszíne 704 cm2, mekkora a térfogat?

2015. dec. 11. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A négyzetes hasáb (ez az) 2 négyzetlapból és 4 azonos területű téglalapból áll. Megadták, hogy az alapéle 8 cm, tehát a két négyzet területe 2*8*8=128 cm^2. Ha a másik élt b-vel jelöljük, akkor a téglalapok összterülete 4*8*b=32*b. Ezek összege a felszín:


128+32*b=704


32*b=576


b=18 cm


Így már minden adott a térfogathoz: 8*8*18=1152 cm^3.

2015. dec. 11. 19:55
 2/2 anonim ***** válasza:

A=2*(ab+ac+bc)

V=a*b*c

a=b


A=2*(aa+ac+ac)

704=2*(8*8+8c+8c)

704= 2*(64+16c) /:2

352=64+16c /-64

288=16c /:16

c=18



V= 8*8*16=1152 cm3

2015. dec. 11. 20:06