Hogy kell megoldani ezt a 8. -os matekfeladatot?

[link]

2015. nov. 6. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

ABD derékszögű háromszögben ismersz két szöget. (90 és 15 fok). A háromszög belső szögeinek összege 180 fok. Így alfa= 180-90-15=75 fok.

ABC háromszög egyenlő szárú ezért a B csúcsnál is 75 fokos szög van.

BDC háromszögben a B csúcsnál 75-15=60 fokos szögös van. gamma=180-90-60=30 fok

BDC háromszög félszabályos háromszög ezért a 30 fokos szöggel szemben lévő oldal fele akkora mint a 90 fokos szöggel szemben lévő oldal. BD=4cm

T=8*4/2=16cm^2

2015. nov. 6. 21:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Már értem, köszsönöm a segítséget. :)
2015. nov. 6. 21:51