Hogyan kell az alábbi trigonometrikus kifejezést megoldani, számológép nélkül?


cos^2^75∘−sin^2^75∘


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 7. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Így érthető?

[link]

Mi volt ebben a nehéz?

2016. szept. 7. 20:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Cos^2alfa-sin^2alfa=cos2alfa

Cos^2{75}-sin^2{75}=cos(150)

Cos(150)=-cos(30)=-gyök(3)/2

2016. szept. 7. 20:12