Hogyan lehet szögfüggvényt számológép nélkül kiszámolni?

Az a példa hogy meg van adva sinα=3/5 és meg kell határozni a cosα-át, tgα-t és ctgα-t számológép nélkül..ezt hogyan kellene megoldani?

2016. máj. 22. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden x szögre (sin x)^2 + (cos x)^2 = 1 és tg x = (sin x)/(cos x), ctg x = (cos x)/(sin x). A sin(x) adott, innét kezdve megvan minden, nem kell szögfüggvények helyettesítési értékét számolni.
2016. máj. 22. 19:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első mondja, kiegészíteném azzal, hogy sin(α)=3/5-tel megadták egy derékszögű hárömszög 2 oldalát a 3.-t kiszámolod Pitagorasz-tételével, onnantól pedig csak behelyettesítesz.


például ebben az esetben cos(α)=4/5

2016. máj. 22. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Nekem kicsit hiányérzetem van… Én úgy látom, egy másodfokú egyenletet írtam a válaszomban…
2016. máj. 22. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a második hozzászólás akkor jó, hogyha kikötik, hogy α hegyesszög. Persze ekkor is lehet használni a derékszögű háromszöget, viszont akkor tudnunk kell, hogy a cos(α) értéke negatív a második negyedben, és így két értéket kapunk cos(α)-ra, tg(α)-ra és ctg(α)-ra.
2016. máj. 22. 19:47