Valaki el tudná magyarázni a trigonometrikus kört? A nevezetes szögek szögfüggvényeit szeretném memorizálni.

Emlékszem, hogy középiskolában rajzoltunk hozzá egy koordinátarendszert, volt egy kör és egy derékszögű háromszög. 0 -1 +1 értékekkel. Hogy tudom pl rávágni cos 30 fokra hogy gyök3/2, anélkül hogy bemagolnám?

2016. aug. 30. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszer, valakinek videón elmeséltem:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

Hátha tudod használni.

2016. aug. 30. 22:14
 2/4 dq ***** válasza:
A gyök3/2 az egyetlen nem triviális. Ezt az egyetlen számot kell megjegyezned, a többi (0,1/2,1) triviális.
2016. aug. 30. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg az egypergyökkettő.

Bár, ha elővesszük még hozzá a jó öreg görögöt, amiből tud jönni az egypergyökkettő, és már ismerjük az egykettedet, mint szinusz 30 fokot, akkor a görög adja a gyökháromperkettőt. Ennek a végiggondolásánál szerintem egyszerűbb egy életre memorizálni a nulla, egyketted, gyökkettőperkettő, gyökháromperkettő, egy sort.


Az egységsugarú kör szerintem a többi térnegyedben az értékek és előjelek könnyed ellenőrzésére kiváló.

2016. aug. 31. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyök(3)/2 az már akkor is jól látszik szerintem, ha Kőbánya alsóról ránézel egy fél szabályos háromszögre (aminek az oldala 1 hosszú). Ugye ez éppen a szabályos háromszög magassága lesz, azt meg a Pitagorasz tételből tudod: (1/2)^2 + x^2 = 1^2, x = gyök(3/4).


A 72° izgalmasabb kicsit, ha már itt tartunk.

2016. aug. 31. 08:52