Hogyan tudjuk megadni egy 120 fokos szög elemi trigonometrikus szögfüggvényeit, ha nem ismerjük r-t?

Csak annyit tudunk, hogy van egy derékszögünk, egy 30 fokos szögünk és egy 60 fokos szögünk. (Ami nyilván a 120 fokból következik....)

2012. jún. 25. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

sin 120 = sin (180-120)=sin 60

cos 120 = -cos (180-120)=-cos 60


Ha magad elé képzeled az egységkört, és hogy hol van a sin, cos, akkor ezeket meg fogod érteni.


tg 120 = -tg (180-120)=-tg 60

Képzeld magad elé a tangens függvényt.


Vagy másképp

tg 120 = sin120/cos 120=sin 60/(-cos 60)=-tg 60


De nem értem, hogy milyen r-ről beszélsz.

2012. jún. 25. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

90 foknál nagyobb szögek szinuszáról itt egy videó-klip:

http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w&feature=plcp

Ha megérted, a cos, tg is menni fog.

2012. jún. 25. 18:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha egy derékszögű háromszögben ábrázoljuk az elemi trigonometrikus függvényeket, akkor r értéke a befogó hosszával egyenlő.
2012. jún. 25. 18:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, derékszögű koordináta rendszerben.
2012. jún. 25. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A szögfüggvényeknél nem az oldalak hossza, hanem az ARÁNYA számít. Ezért vehetjük az r -et 1 egységnyinek is.

Ha ez gond, akkor ezt a videót is nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2012. jún. 25. 19:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy már rájötte, de köszi mindenkinek!
2012. jún. 25. 20:46