Csak annyit tudunk, hogy van egy derékszögünk, egy 30 fokos szögünk és egy 60 fokos szögünk. (Ami nyilván a 120 fokból következik....)2012. jún. 25. 17:03
1/6 anonim válasza:
sin 120 = sin (180-120)=sin 60
cos 120 = -cos (180-120)=-cos 60
Ha magad elé képzeled az egységkört, és hogy hol van a sin, cos, akkor ezeket meg fogod érteni.
tg 120 = -tg (180-120)=-tg 60
Képzeld magad elé a tangens függvényt.
Vagy másképp
tg 120 = sin120/cos 120=sin 60/(-cos 60)=-tg 60
De nem értem, hogy milyen r-ről beszélsz.
2/6 anonim válasza:
90 foknál nagyobb szögek szinuszáról itt egy videó-klip:
http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w&feature=plcp
Ha megérted, a cos, tg is menni fog.
3/6 A kérdező kommentje:
Ha egy derékszögű háromszögben ábrázoljuk az elemi trigonometrikus függvényeket, akkor r értéke a befogó hosszával egyenlő.
2012. jún. 25. 18:35
4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, derékszögű koordináta rendszerben.
2012. jún. 25. 18:43
5/6 anonim válasza:
A szögfüggvényeknél nem az oldalak hossza, hanem az ARÁNYA számít. Ezért vehetjük az r -et 1 egységnyinek is.
Ha ez gond, akkor ezt a videót is nézd meg:
6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy már rájötte, de köszi mindenkinek!
2012. jún. 25. 20:46