Mi a művelet eredménye? (gyök, hatványozás)


Hogy kell kiszámolni?


[link]


2016. júl. 21. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Definíció szerint fel tudjuk írni ezt a hatványt szorzatalakban:


köbgyök(2)*köbgyök(2)*köbgyök(2)*...*köbgyök(2), ez egy 9-tagú szorzat.


Definíció szerint köbgyök(2) az a szám, amit ha háromszor megszorzunk önmagával, akkor 2-t kapunk, vagyis köbgyök(2)*köbgyök(2)*köbgyök(2)=2. Nekünk 9 darab köbgyök(2) van, vagyis hármasával összeszorozva őket három darab 2-est kapunk, vagyis


=2*2*2=8


Tehát 8-cal egyenlő a kifejezés.

2016. júl. 21. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:

A felettem lévő az óvodás megoldást reprezentálta.


Értelmes megoldás:


Harmadik gyök alatt kettő = kettő az egy harmadikon (azonosság)


1/3 * 9 = 3

2^3 = 8

2016. júl. 21. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Már miért lenne "óvodás"? ... Egyébként meg, te honnan tudod, hogy milyen szinten tanulják? ... Valószínűnek tartom, hogy a törtkitevőt még nem tanulták, ekkor lehet, hogy az én válaszom "óvodás", de a te válaszod meg felesleges...
2016. júl. 21. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

A te válaszod mindenképp felesleges, ha ezt a technikát még nem tanulták volna, amit kétlek, mert ha még nem tanulták NEM KAPNAK ILYEN FELADATOT, akkor 1 perc megtanulni.

Számolgass tovább az ujjaiddal az óvodába, ne engem fárassz...

2016. júl. 21. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked 1 perc (volt) megtanulni, de nem lehet mindenki olyan "zseni", mint te, és valakinek az alapok elmagyarázásával kell kezdeni... és egyébként sem értem, hogy hogy jössz te ahhoz, hogy bármilyen jelzővel illess bármilyen megoldást. De, ha nagyon akarom, én is mondhatnám a tiédre, hogy "óvodás", mivel logaritmussal is meg lehet ezt a feladatot oldani. Meg még vagy 100 módon, felsőbb matematikai eszközökkel...
2016. júl. 21. 18:27