Valaki segítene? Matekházi :d


x-{3x+[2x-(4x+1)]}=1

és x<5


2010. ápr. 12. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a zárójelek felbontása és aztán rendezés szóval:

x-3x-[2x-(4x+1)]=1

x-3x-2x+(4x+1)=1

x-3x+2x+4x+1=1

4x=0

x=0


ellenőrzés:

0-{3*0+[2*0-(4*0+1)]} = 1

0-0-[0-1] = 1

0+1=1

ez jónak tűnik.

2010. ápr. 12. 19:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző: Igazából a végeredményen nem változtat, de véletlenül megváltoztattál indokolatlanul egy előjelet. A 3. sorban a (-2)-ből +2 lett. Helyesen a vége:


x-3x-2x+4x+1=1

0x=0

x=0

2010. ápr. 12. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
És természetesen igaz rá hogy x<5, mert a 0 tényleg kisebb mint 5.
2010. ápr. 12. 19:14
 4/6 anonim válasza:

Hát nekem ez egy kicsit gyanús. A 0x-ből, hogy lesz x?????? Bármit szorzok 0-val az 0. Vagyis az eredmény 0=0.

Ez egy úgynevezett azonosság: az egyenlet mindig igaz, attól függetlenül, hogy milyen értéket vesznek fel a változók.

2010. ápr. 12. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Hoppá, az előző válaszban van valami. Elnézést a hibáért. Tehát:

0x=0, ami azt jelenti hogy x helyére bármit írhatunk, az mindig igaz. És mivel van az a kikötésünk, hogy x<5, minden 5-nél kisebb szám jó megoldás.

2010. ápr. 12. 22:25
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :D
2010. ápr. 18. 10:07