Mi lesz a deriváltja? x-1/x+4


2016. jún. 12. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
(x-1)/(x+4) = 1-5/(x+4) -> 5/(x+4)^2
2016. jún. 12. 14:44
 2/3 anonim ***** válasza:

(x-1)/(x+4) deriváltja


[(x-1)'*(x+4)-(x+1)*(x+4)']/(x+4)^2 ami egyenlő

[1*(x+4)-(x-1)*1]/(x+4)^2 = 5/(x+4)^2=5/(x^2+8x+16)

2016. jún. 12. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Háááát lehet hogy a kérdező valóban az (x-1)/(x+4) -re gondolt de mindenesetre nem ezt kérdezte. Az x-1/x+4 deriváltja 1/(x^2)+1 .
2016. jún. 13. 15:00