2016. jún. 12. 14:39
1/3 anonim válasza:
(x-1)/(x+4) = 1-5/(x+4) -> 5/(x+4)^2
2/3 anonim válasza:
(x-1)/(x+4) deriváltja
[(x-1)'*(x+4)-(x+1)*(x+4)']/(x+4)^2 ami egyenlő
[1*(x+4)-(x-1)*1]/(x+4)^2 = 5/(x+4)^2=5/(x^2+8x+16)
3/3 anonim válasza:
Háááát lehet hogy a kérdező valóban az (x-1)/(x+4) -re gondolt de mindenesetre nem ezt kérdezte. Az x-1/x+4 deriváltja 1/(x^2)+1 .