Tudnátok segíteni matekba? (egyenletek)


Nos holnap dogát írok és van néhány olyan feladat amit nem nagyon értek, abba kéne egy kis segítség


abszolútértékes egyenlet


x+10=x-3


Elsődfokú egyenlet


6x-4=8-(3+x)(3+x)


Egyenletrendszer


2x-6y=6

5x+3y=42


Ezeket hogyan kéne megoldani mert nagy esély ilyen feladatok lesznek dolgozatba.



2016. jún. 8. 15:53
 1/1 Arp Du ***** válasza:

hol az abszolútérték?


6x-4=8-(3+x)(3+x)

6x-4=8-(3^2+2*3x+x^2)

6x-4=8-9-6x-x^2

6x-4=-1-6x-x^2

átrendezés /+1, +6x, +x^2

6x-3+6x+x^2=0

x^2 +12x-3=0

másodfokú egyenlet megoldóképletével

(a*x^2 +b*x+c=0)

x(1,2)= (-12+/-gyök(144+12))/2= (-12+/-12,5)/2

x1=(-12+12,5)/2=0,25

x2=(-12-12,5)/2=-12,25


I. 2x-6y=6

2x=6+6y

x=(6+6y)/2=3+3y

ezt behelyettesíted a másodikba

II. 5*(3+3y)+3y=42

15+18y=42

18y=27

y=27/18=3/2

ezt behelyettesíted I.-be

2x-6*3/2=6

2x-9=6

2x=15

x=7,5

2016. jún. 9. 06:51