Nos holnap dogát írok és van néhány olyan feladat amit nem nagyon értek, abba kéne egy kis segítség
abszolútértékes egyenlet
x+10=x-3
Elsődfokú egyenlet
6x-4=8-(3+x)(3+x)
Egyenletrendszer
2x-6y=6
5x+3y=42
Ezeket hogyan kéne megoldani mert nagy esély ilyen feladatok lesznek dolgozatba.
2016. jún. 8. 15:53
1/1 Arp Du válasza:
hol az abszolútérték?
6x-4=8-(3+x)(3+x)
6x-4=8-(3^2+2*3x+x^2)
6x-4=8-9-6x-x^2
6x-4=-1-6x-x^2
átrendezés /+1, +6x, +x^2
6x-3+6x+x^2=0
x^2 +12x-3=0
másodfokú egyenlet megoldóképletével
(a*x^2 +b*x+c=0)
x(1,2)= (-12+/-gyök(144+12))/2= (-12+/-12,5)/2
x1=(-12+12,5)/2=0,25
x2=(-12-12,5)/2=-12,25
I. 2x-6y=6
2x=6+6y
x=(6+6y)/2=3+3y
ezt behelyettesíted a másodikba
II. 5*(3+3y)+3y=42
15+18y=42
18y=27
y=27/18=3/2
ezt behelyettesíted I.-be
2x-6*3/2=6
2x-9=6
2x=15
x=7,5