Egy háromszög alapon fekvő két szöge 56º, és 79º, és az alaphoz tartozó magassága 7cm. Mekkorák a háromszög oldalai?

2016. jún. 5. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
m/sin 56°; m/sin 79°; m/tg 56° + m/tg 79°
2016. jún. 5. 15:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Két szög ismeretében már tudod a harmadik szöget is, ezután már sak a területekkel kell számolni.


T = (a*ma)/2 = (a*b*sin(gamma))/2

vagyis

(a*ma) = a*b*sin(gamma)

ma = b*sin(gamma)

Ebben csak a 'b' oldal hossza az ismeretlen (gammára eldöntheted, hogy 56° vagy a 79°).

Innen pedig több lehetőséged is van, például az ma magasságot behúzva a két háromszögből tangenssel kiszámolható két részletben az a oldal hossza.

Így már ismersz két oldalt, az összes szöget, koszinusz-tétellel számolható a harmadik oldal.

2016. jún. 5. 15:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem értem, nem tudom hogyan kell levezetni.
2016. jún. 5. 16:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Valaki behelyettesítené nekem levezetve?
2016. jún. 5. 16:25