A Matek házi feladat megoldása nem megy :/ Segítenél?


7.osztályos vagyok.Nem feltétlen a megoldás érdekelne, inkább egy rámutatás, hogy hogyan kezdjek neki. A feladat így hangzik:

Egy háromszög egyik oldala 5cmel kisebb a másiknál és 20%al kisebb a harmadiknál. Mekkorák a háromszög oldalai, ha a két kisebb oldal összegének 150%a ugyanannyi mint a háromszög kerülete?



2016. máj. 22. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Egy háromszög egyik oldala 5cmel kisebb a másiknál"


egyik oldal: x

másik oldal: x + 5


"és 20%al kisebb a harmadiknál"


harmadik oldal: C

és

C * 0.8 = x , emiatt C = 1,25 * x



Így kezdj neki.


Az, hogy melyik a két kisebb oldal, az meg szerintem nem egyértelmű, így két egyenletet kell megnézni, melyikre teljesülhet a feladat utolsó mondata.

2016. máj. 22. 23:23
 2/3 Arp Du ***** válasza:

A három oldalt felírod egy ismeretlen használatával:

az egyik oldal 'x'

a másik x+5

a harmadik 'c', ha 'c' 20%-ával kisebb: c-c*20/100=x ebből c=x/0,8= x*1,25

(vagy 'x' 20%-ával lenne kisebb? c-x*20/100=x ebből c= x*1,2)


1.eset: x és x+5 a két kisebb oldal

2. eset: x és x*1,25 a két kisebb oldal

két megoldás jött ki


1. (x+x+5)*150/100= kerület= x+x+5+x*1,25

x=?

2016. máj. 22. 23:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ment a zöld kéz mindkettőtöknek:) Egyébként apukámmal megoldottuk x=50 cm jött ki :)
2016. máj. 23. 06:59