Egy háromszög két külső szögének aránya 1:3. A nem melletük fekvő belső szög 24fok. Mekkorák a külső szögei?

Légyszi számítást is mert nem nagyon értem és holnap irunk javított. előre is köszi

2016. máj. 30. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 24 fokos szögnél lévő külső szög 180 - 24 = 156 fokos.


A háromszög külső szögeinek összege 360°.


156 + x + 3x = 360

4x = 204

x = 51


A külső szögek tehát 156, 51, és 3*51 = 153 fokosak.

2016. máj. 30. 19:13
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Én így gondolom: ha veszünk egy síkot az 180 fokos. Ebbe beletartozik a két külső szög a 3:1 és a belső is a 24fokos. Tehát a 180 ból kivonod a 24 et. Így csak a két külső szög marad. Ez 156. Ha úgy vesszük a 3:1 ház azt jelenti van három egységed meg 1. Ez tehát összesen 4 egység. A 156-ot elosztod 4-el. Ez 39. Ez lesz az 1, ezt hárommal megszorozva megkapod a 117-et. Tehát az arány 117:39 hez. Sok sikert holnapra.
2016. máj. 30. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"ha veszünk egy síkot az 180 fokos. Ebbe beletartozik a két külső szög a 3:1 és a belső is a 24fokos."


Ez honnan jött?

2016. máj. 30. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Több módon is meg lehet csinálni; legyen a két külső szög nagysága x>0 és 3x, ekkor x:(3x)=1:3 teljesül.


1. mód: a harmadik belső szög nagysága 156°, mivel belső+külső=180°, tehát 24°+156°=180°. A háromszög külső szögeinek összege 360°, tehát


x+3x+156°=360°

4x=204°

x=51°, tehát a másik két külső szög nagysága: 51° és 3*51°=153°.


2. mód: így a két belső szög nagysága 180°-x és 180°-3x. Tudjuk, hogy a háromszög belső szögeinek összege 180°, tehát


24°+180°-x+180°-3x=180°

384°-4x=180°

51°=x

2016. máj. 30. 19:19
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen így már világos :D
2016. máj. 30. 19:34