2016. márc. 31. 15:16
1/1 anonim válasza:
tehát
ABC szög 180-90-20=70fok
DBC szög = ABC szög fele tehát 35fok
DBC háromszögben a belső szögek összege szintén 180 fok
ebből
DCB szög 90fok
DBC szög 35fok
tehát BDC szög = 180-90-35=55fok