Az ABC háromszögben a C csúcsnál derékszög van, az A csúcsnál levő szög nagysága 20°. Mekkor a BDC szög, ha BD a B csúcsból induló belső szögfelezőnek a háromszögbe eső szakasza?


2016. márc. 31. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

tehát

ABC szög 180-90-20=70fok

DBC szög = ABC szög fele tehát 35fok

DBC háromszögben a belső szögek összege szintén 180 fok

ebből

DCB szög 90fok

DBC szög 35fok

tehát BDC szög = 180-90-35=55fok

2016. márc. 31. 15:29