Bakilajos kérdése:

Valaki segit nekem ezekben az egyenletekben? 4×- (2-×) =2 (×-4) -5 .5×-1=4 (×-1).

2016. jún. 5. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

4x-(2-x)=2(x-4)-5

felbontjuk a zárójeleket

4x-2+x=2x-2・4-5

Elrendezzük az oldalakat

5x-2=2x-13

Hozzáadunk kettőt, kivonunk 2x-et

3x=-11

Elosztjuk 3-mal

x=-11/3


5x-1=4(x-1)

felbontjuk a zárójelet

5x-1=4x-4・1

Kivonunk 4x-et, hozzáadunk egyet

x=-3

2016. jún. 5. 12:48
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. jún. 5. 13:32
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezekbe is tudnál segíteni

5(×-5)-2×=2(×+4)

................

5(×-1)+2(×+3)=1-4(×-1)

2016. jún. 5. 13:35