Valószinűségszámításos feladat eloszlás?
Nos így szólna a feladat
Várható értéke 1400, szórás 400.
P(ξ<900)=?
P(1000<ξ<1500)=?
P(ξ>800)=?
Segítséget szeretnék kérni ebben a három feladatban.
2016. jún. 1. 12:07
1/4 anonim válasza:
Markov és Csebisev egyenlőtlenséggel próbálkozz.
2/4 A kérdező kommentje:
P(ξ<900)=? Fi((900-1400/400)= Fi(-1.25)=FI(1.25)= 0.8944 ? (az a kérdés hogy ha negatív a Fi akkor nem kell kivonni 1et belőle ?
P(1000<ξ<1500)=? Fi(1500-1400/400) - Fi(1000-1400/400) = Fi(0.25) - Fi(-1) ???
P(ξ>800)=? Ezt nem tudom hogyan kell.
2016. jún. 1. 12:39
3/4 anonim válasza:
Fi(-1,25) = 1 - Fi(1,25) pl., és így kell a többi is, ahol a Fi-ben negatív érték van.
P(ξ>800) = 1 - P(ξ<800) = ... (A többit már tudhatod.)
4/4 anonim válasza:
Máskor tessék leírni, hogy normális eloszlásról van szó.