Kezdő bróker kérdése:

Valószínűségszámítás eloszlás feladat, hogyan?


Valószinűségszámításos feladat eloszlás?


Nos így szólna a feladat


Várható értéke 1400, szórás 400.


P(ξ<900)=?

P(1000<ξ<1500)=?

P(ξ>800)=?


Segítséget szeretnék kérni ebben a három feladatban.



2016. jún. 1. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Markov és Csebisev egyenlőtlenséggel próbálkozz.
2016. jún. 1. 12:37
 2/4 A kérdező kommentje:

P(ξ<900)=? Fi((900-1400/400)= Fi(-1.25)=FI(1.25)= 0.8944 ? (az a kérdés hogy ha negatív a Fi akkor nem kell kivonni 1et belőle ?



P(1000<ξ<1500)=? Fi(1500-1400/400) - Fi(1000-1400/400) = Fi(0.25) - Fi(-1) ???



P(ξ>800)=? Ezt nem tudom hogyan kell.

2016. jún. 1. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Fi(-1,25) = 1 - Fi(1,25) pl., és így kell a többi is, ahol a Fi-ben negatív érték van.

P(ξ>800) = 1 - P(ξ<800) = ... (A többit már tudhatod.)

2016. jún. 1. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Máskor tessék leírni, hogy normális eloszlásról van szó.
2016. jún. 1. 21:26