Kezdő bróker kérdése:

Valószinűségszámításos feladat eloszlás?


Nos így szólna a feladat


Naponta egy áruházba érkező vásárlók száma normális eloszlású val-gi változó, amelynek várható értéke 1400, szórása 400.

P(ξ<900)=?

P(ξ<1500)=?

P(1000<ξ<1500)=?

P(1100<ξ<1600)=?

P(ξ>800)=?

P(ξ>1800)=?



2016. máj. 1. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek alapvető norm. eo. feladatok. Ezért csak az első oldom meg, a többhez csak útmutatást adok.

P(ξ<900) = Fi((900-1400)/400) = Fi(-1,25) = 1 - Fi(1,25) = 1 - 0,8944 = 0,1056 (A norm. eo. táblázatát használni kell!)

A 2. feladat ehhez nagyon hasonlít, csak ott a Fi-ben poz. szám van, tehát rögtön azzal kell számolni.

P(1000<ξ<1500) = Fi((1500-1400)/400) - Fi((1000-1400)/400) = ... (ugyanúgy, mint a fentiekben)

A 4. teljesen olyan, mint a 3..

P(ξ>800) = P(ξ<800) = ... (az 1.-ből már kiszámolható)

A 6. teljesen olyan, mint az 5.. (Csak itt is poz. szám van a Fi-ben.)

2016. máj. 1. 21:32
 2/5 anonim ***** válasza:
*elsőt, ezenkívül az 5.-ben van még egy hiba. Mert természetesen P(ξ>800) = 1 - P(ξ<800).
2016. máj. 1. 21:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen, máris kitudtam számolni ment a pozitiv.
2016. máj. 1. 22:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez nem ment letudnád írni : P(ξ>800)=?
2016. máj. 1. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát itt van: P(ξ>800) = 1 - P(ξ<800) = 1 - Fi((800-1400)/400) = ... (mint az elsőben).
2016. máj. 2. 09:46