Egy cég két különböző helyre benyújtott pályázaton egymástól függetlenül 0,5 és 0,6 valószínűséggel nyerhet. Az X jelentse az elnyert pályázatok számát. Add meg az X eloszlását?


2015. nov. 8. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

P(0)=0,5*0,4

P(1)=0,5*0,6+0,5*0,4

P(2)=0,5*0,6

2015. nov. 9. 00:43
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. a 0,4 hogyan kerül oda?
2015. nov. 9. 06:40
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem így:

P(1) = (1 - 0,5) * 0,6 + 0,5 * (1 - 0,6)

Elsőn nem nyer, másodikon igen + elsőn nyer, másodikon nem

2015. nov. 9. 09:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaja, a nem nyerés valószínűsége.
2015. nov. 9. 14:46