Peti minden lépésnél előzményektől függetlenül valamekkora kicsi valószínűséggel hasra esik és megüti a térdét, illetve kicsi valószínűséggel hanyatt esik és megüti a könyökét. Egy 10 km-s túrán átlagosan 3x szokta megütni a térdét és 2x a könyökét?

Legfeljebb milyen hosszú túrára engedheti el az anyukája, ha azt akarja, hogy 2/3 valószínűséggel térd-könyöksérülés nélkül járja meg?

2014. okt. 19. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
1,155 km
2014. okt. 19. 19:14
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem jó, de javítom:

Legyen P1 ill. P2 annak a valószínűsége, hogy 0 hasra eséssel ill. hanyatt eséssel tesz meg s utat.

P = 2/3 = P1 * P2 = e^-λ1 * e^-λ2 = e^(-0,3*s) * e^(-0,2*s) = e^(-0,5*s) = 2/3

Ebből s = 0,8109 km

2014. okt. 19. 20:04