Legfeljebb milyen hosszú túrára engedheti el az anyukája, ha azt akarja, hogy 2/3 valószínűséggel térd-könyöksérülés nélkül járja meg?2014. okt. 19. 17:47
2/2 anonim válasza:
Bocsi, nem jó, de javítom:
Legyen P1 ill. P2 annak a valószínűsége, hogy 0 hasra eséssel ill. hanyatt eséssel tesz meg s utat.
P = 2/3 = P1 * P2 = e^-λ1 * e^-λ2 = e^(-0,3*s) * e^(-0,2*s) = e^(-0,5*s) = 2/3
Ebből s = 0,8109 km