Mennyi a valószínűsége annak hogy egy dobókockát 5-ször eldobunk és mind az 5-ször 6-os lesz? (Feltéve hogy mindegyik oldalra 1/6 a valószínűséggel esik)

Segítsetek! :)

2015. júl. 5. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
(1/6)^5=1/(6^5)
2015. júl. 5. 16:22
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. júl. 5. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
valszámnál az és szorzást a vagy összeadást jelent
2015. júl. 5. 21:26
 4/5 SoulEater7797 válasza:

#3

Ez így van!

2015. júl. 5. 22:04
 5/5 tatyesz ***** válasza:

3-asnak valóban igaza van, de kifejthette volna:


elsőre 6-ost dobok ÉS másodikra 6-ost dobok ÉS harmadikra 6-ost dobok stb.


Az egyes esetek valószínűsége (6-ost dobok) 1/6, ezeket összeszorozzuk az ÉS miatt (ötször): 1/6 * 1/6 * 1/6 * 1/6 * 1/6 = (1/6)^5 stb

2015. júl. 6. 21:29