A buszra várakozási idő exponenciális eloszlású. A) Mennyi a valószínűsége, hogy 5 percnél többet kell várni? B) Milyen t időre igaz,95% valószínűséggel, hogy t ideig nem jön busz?

Kérem valaki vezesse ezt le nekem.

2013. máj. 27. 16:24
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az exponenciális eloszlás ilyen:

P(ξ<x) = 1 - e^(-λ·x)

Ez annak a valószínűsége, hogy x-nél kevesebbet kell várni.

Annak pedig, hogy x-nél többet:

P(ξ>x) = 1 - P(ξ<x) = e^(-λ·x)


Kellene tudni a λ paraméztert, hogy számolni lehessen vele. Bizonyára van még a feladatnak olyan része, amiből ki lehet a lambdát találni. Mondjuk olyasmi, hogy várhatóan 10 percet kell várni. stb.

2013. máj. 27. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
nincs megadva más adat...:S
2013. máj. 28. 19:39