Kérem valaki vezesse ezt le nekem.2013. máj. 27. 16:24
1/2 bongolo válasza:
Az exponenciális eloszlás ilyen:
P(ξ<x) = 1 - e^(-λ·x)
Ez annak a valószínűsége, hogy x-nél kevesebbet kell várni.
Annak pedig, hogy x-nél többet:
P(ξ>x) = 1 - P(ξ<x) = e^(-λ·x)
Kellene tudni a λ paraméztert, hogy számolni lehessen vele. Bizonyára van még a feladatnak olyan része, amiből ki lehet a lambdát találni. Mondjuk olyasmi, hogy várhatóan 10 percet kell várni. stb.
2/2 A kérdező kommentje:
nincs megadva más adat...:S
2013. máj. 28. 19:39