Kezdő bróker kérdése:

Valószínűségszámítás hogyan Poisson eloszlás?

Az XC biztosítónak 1400 (balesetbiztosítást kötött) ügyfele van. Annak a val-ge, hogy valaki az év folyamán balesetet szenved 0.035. Mennyi a val-ge, hogy az év folyamán balesetet szenvedők száma 47 és 50 között lesz? Válaszoljunk úgy is, hogy Poisson eloszlással közelítünk!

2016. ápr. 30. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Először is a lambda értéke kell.

Ugye a Poisson esetén a lambda a várható érték.

Ez itt 1400*0,035=49.

A Poisson-képlet (lambda itt L):

P(k)=L^k/k!*e^(-L)

Egyenként kiszámolhatjuk P(47), P(48), P(49) és P(50) értékeket, majd összeadjuk:

0,055734+0,056895+0,056895+0,055757=0,2253 kb.

2016. ápr. 30. 23:12
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Binomiális eloszlással: P = (1400 alatt 47) * 0,035^47 * 0,965^1353 + (1400 alatt 48) * 0,035^48 * 0,965^1352 + (1400 alatt 49) * 0,035^49 * 0,965^1351 + (1400 alatt 50) * 0,035^50 * 0,965^1350

A Poisson-eloszlással: n*p = lambda (a Poisson-eo. paramétere). Itt ez 1400*0,035 = 49.

Tehát P = (e^(-49)* 49^47 / 47!) + (e^(-49)* 49^48 / 48!) + (e^(-49)* 49^49 / 49!) + (e^(-49)* 49^50 / 50!).

(Egyébként ugyanaz vagyok, akivel most privit is váltottál.)

2016. ápr. 30. 23:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom, és nagyon szépen köszönök mindent, ment a pozitív.
2016. máj. 1. 00:18