Valaki ért a szöveges egyenletekhez?


1. Egy kétjegyű szám számjegyeinek különbsége 3. Ha a számot és a számjegyek által kapott számot összeadjuk az összeg 165. Melyik ez a szám?


2. Azt tudtam.


3. Két szám különbsége 100. Ha elosztjuk az első számot a másodikkal a hányados 6, a maradék 5. Melyik ez a két szám?


Itt nem tudom, hogy jelöljem a maradékot.


4. itt feltudtam írni az egyenletet, de megoldani nem tudom... 3/x-12=4*(3/x-12)


Köszi a segítséget



2016. máj. 29. 17:57
 1/2 Arp Du ***** válasza:

1. kétjegyű számot így: xy

pl.

15 x=1 y=5

15=10*x+y

különbség 3: két eset is lehet x-y=3 vagy y-x=3

(10*x+y)+x+y=165 -> 11x+2y=165

1.eset egyenletei:

x-y=3 -> x=3+y

11x+2y=165 ->behelyettesíted


4.

3/x-12=4*(3/x-12)

3/x-12=12/x-48 .../+48

3/x+36=12/x .../*x

3+36x=12

2016. máj. 29. 23:16
 2/2 tatyesz ***** válasza:

3.

Példa: 47-ben a 7 megvan 6-szor és marad 5. Ez mit jelent? Azt, hogy ha a 47-et 5-tel csökkented, akkor osztható 7-tel: (47-5):7=6

Ugyanez ismeretlenekkel megy?

2016. máj. 30. 09:12