8. -os fizika szöveges feladat (elektromos munka, teljesítmény? A feladat lent


24 V-os áramforrásra kapcsolt forrasztópákán 2 A-es áram folyik. Mennyi a teljesítmény? Mekkora az energianövekedés 5 perc alatt?

Előre is köszi!!


2016. ápr. 24. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

N=U*I=24*2=48W

5perc az=1/12 óra

N*t(óra)=48*(1/12)=4Wh (Jouleba számold át Te)

2016. ápr. 24. 21:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Én is 8. os vagyok és emlékezetből ágyból fekve írok ☺ Most a fénytant tesszük, de azért emlékszem erre is

U= 24V

I=2A

P=?

t= 5 perc= 300s


P=U*I

P= 24V*2A= 48W

∆E=U*I*t= 24V*2A*300s= 14400J

2016. ápr. 24. 21:45
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét választ!

2# Mi szinte egész első félévben a tavalyi anyagot fejeztük be, mert akkor lemaradtunk...Szóval most a könyv felénél sem tartunk, lehetetlen lesz befejezni, nem tudom mi lesz velem közép iskolában:(

2016. ápr. 24. 21:59