2016. máj. 29. 14:21
1/2 s55 válasza:
Felirod az általános kör-egyenletet : (x-u)^2+(y-v)^2=r^2
Tudod, hogy a középpontja illeszkedik az x tengelyre, vagyis pontja az y=0 egyenletű egyenesnek, azaz v=0.
Ezután behelyettesíted az A és B pont koordinátáit:
1. (-2-u)^2+(-3)^2=r^2
2. (5-u)^2+(-2)^2=r^2
Ebből (-2-u)^2+(-3)^2=(5-u)^2+(-2)^2 és u-ra kijön egy .fokú egyenlet, aminek kiszámolod a gyökeit, majd ezeket visszahelyettesítve kiszámolod az r^2-et, majd az összes adatot beírod az általános kör-egyenletbe.
2/2 s55 válasza:
Igazából nem is lesz 2. fokú, mivel a négyzetes tag kiesik. Nekem ez az egyenlet jött ki:
(x-8/7)^2+(y-0)^2=925/49