Egy kör pontjai A (-2;-3) B (5;-2) középpontja illeszkedik az x tengelyre, Írd föl a kör egyenletét. Segítene valaki?


2016. máj. 29. 14:21
 1/2 s55 ***** válasza:

Felirod az általános kör-egyenletet : (x-u)^2+(y-v)^2=r^2

Tudod, hogy a középpontja illeszkedik az x tengelyre, vagyis pontja az y=0 egyenletű egyenesnek, azaz v=0.

Ezután behelyettesíted az A és B pont koordinátáit:

1. (-2-u)^2+(-3)^2=r^2

2. (5-u)^2+(-2)^2=r^2

Ebből (-2-u)^2+(-3)^2=(5-u)^2+(-2)^2 és u-ra kijön egy .fokú egyenlet, aminek kiszámolod a gyökeit, majd ezeket visszahelyettesítve kiszámolod az r^2-et, majd az összes adatot beírod az általános kör-egyenletbe.

2016. máj. 29. 15:07
 2/2 s55 ***** válasza:

Igazából nem is lesz 2. fokú, mivel a négyzetes tag kiesik. Nekem ez az egyenlet jött ki:

(x-8/7)^2+(y-0)^2=925/49

2016. máj. 29. 15:13