Egy paralelogramma két szomszédos csúcspontja A (4;2), B (6;-1), Szimmetria középpontja F (3;0). Hiányzó csúcsok?

2016. máj. 8. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én így oldottam meg:

Az F AC és BD felezőpontja.


[C]: F=(AC)/2

x koordináták:

xF=(xA+xC)/2

3=(4+xC)/2

xC=2


y koordináták:

yF=(yA+yC)/2

0=(2+yC)/2

yC=-2


C(2;-2)


[D]: F=(BD)/2

x koordináták:

xF=(xB+xD)/2

3=(6+xD)/2

xD=0


y koordináták:

yF=(yB+yD)/2

0=(-1+yD)/2

yD=1


D(0;1)


Tehát a hiányzó csúcsok: C(2;-2) és D(0;1).


Remélem átlátható :)

2016. máj. 9. 19:30