Írjuk fel annak a körnek az egyenletét amely áthalad az A (2,3) és a B (5,2) pontokon a középpontja pedig a, az x tengelyre b, az y tengelyre illeszkedik?


2014. ápr. 3. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkét eset egy a kör középpontjára vonatkozó egyenlet megoldását követeli meg:

Ha az x tengelyre illeszkedik a pont, akkor K=(k,0) alakú. Ez pontosan akkor a kör középpontja, ha A-tól ugyanakkora távolságra van, mint B-től. Képlet órán elhangzott.

d(K,A)=d(K,B)

Ha megvan k értéke, akkor pedig kör egyenletére szintén van képlet.

2014. ápr. 3. 16:39
 2/2 anonim ***** válasza:

egy másik:

a, a középpont az x tengelyen van. kör egyenlete:

(x-u)²+y²=r²

koordinátákkal:

(2-u)²+3²=r²

(5-u)²+2²=r²

két ismeretlen két egyenlet.

b, kör középpontja az y tengelyre ill. egyenlet:

x²+(y-v)²=r²

2²+(y-3)²=r²

5²+(y-2)²=r²

két ismeretlen két egyenlet.

2014. ápr. 3. 18:40