2014. márc. 17. 11:47
1/3 Bugya Péter válasza:
2. 21,22,23,24, 25,26,27
-3,-2,-1,0, 1,2,3
a^2+(a+1)^2+(a+2)^2+(a+3)^2=(a+4)^2+(a+5)^2+(a+6)^2
4a^2+12a+14=3a^2+30a+77
a^2-18a-63=0
megoldóképlet
a=21
a=-3
2/3 anonim válasza:
Két szám relatív prím egymáshoz, ha legnagyobb közös osztójuk 1. Szerintem ez alapján már menni fog.
A másik:
Legyen a legkisebb szám x, ekkor a többi szám x+1 ; x+2 ; x+3 ; x+4 ; x+5 ; x+6. Adjuk össze ezek négyzeteit a feladat utasításai alapján.
x^2+(x+1)^2+(x+2)^2+(x+3)^2=(x+4)^2+(x+5)^2+(x+6)^2 /zb
x^2+x^2+2x+1+x^2+4x+4+^2+6x+9=x^2+8x+16+x^2+10x+25+x^2+12x+36 /öv
4x^2+12x+14=3x^2+30x+77 /0-ra redukálás
x^2-18x-63=0
Megoldóképletből: x1=-3 és x2=21
Tehát a két sorozat, ami jó nekünk:
-3 ; -2 ; -1 ; 0 ; 1; 2; 3
21 ; 22 ; 23 ; 24 ; 25 ; 26 ; 27