Munka fogalma, kiszámítása.2016. máj. 22. 14:19
2/3 anonim válasza:
Munka az erő út szerinti integrálja. dW=Fds
3/3 anonim válasza:
2 féle képlete van: Ws=F×s
a másik meg: We=m×g×h=G×h
Munka végzés csak akkor történik (fizikai értelemben) ha a test az erő hatására az erő irányába elmozdul