Hogy kell kiszámítani? Fizika.


1;Egy nagy szekrényt akarunk 2m-rel eltolni.A szekrény tömege 120kg, a súrlódási együttható a szekrény és a talaj között 0,4. -mekkora vízszintes erővel tudjuk egyenesen tolni a szekrényt? - mennyi munkát végzünk eltolás közben? - mennyi munkáz végez eltolás közben a súrlódási erő?

2;Egy nehéz iskolatáskát 50N erővel tudjuk 80cm magas asztalra emelni. Mennyi munkát végzünk?

3;Egy súlyemelő 2m magasra emeli a 160 kg tömegű súlyzót. Mennyi munkát végez?

Nem kérem kiszámolni... Csupán annyit hogyan kell (: köszönöm (:


2012. márc. 5. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

3., We (emelési munka) = m * g * h = 160*2*10= 3200 J


a többit is mindjárt írom

2012. márc. 5. 17:53
 2/4 anonim ***** válasza:
2., W=F*s=F*h=50*0,8=40 J
2012. márc. 5. 17:56
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm (:
2012. márc. 5. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:

1.,

Fs=Fny

Fs=m*g*μ(mű)=120*0,4*10=480 N

W=F*s=Fs*s=2*480= 960 J

2012. márc. 5. 18:27