1;Egy nagy szekrényt akarunk 2m-rel eltolni.A szekrény tömege 120kg, a súrlódási együttható a szekrény és a talaj között 0,4. -mekkora vízszintes erővel tudjuk egyenesen tolni a szekrényt? - mennyi munkát végzünk eltolás közben? - mennyi munkáz végez eltolás közben a súrlódási erő?
2;Egy nehéz iskolatáskát 50N erővel tudjuk 80cm magas asztalra emelni. Mennyi munkát végzünk?
3;Egy súlyemelő 2m magasra emeli a 160 kg tömegű súlyzót. Mennyi munkát végez?
Nem kérem kiszámolni... Csupán annyit hogyan kell (: köszönöm (:
2012. márc. 5. 17:43
1/4 anonim válasza:
3., We (emelési munka) = m * g * h = 160*2*10= 3200 J
a többit is mindjárt írom
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm (:
2012. márc. 5. 18:10
4/4 anonim válasza:
1.,
Fs=Fny
Fs=m*g*μ(mű)=120*0,4*10=480 N
W=F*s=Fs*s=2*480= 960 J