Jó ha úgy számolom hogy: (mert gondolom a négyzet üti a gyököt)

c2=a2+b2-2*a*b*cos-gamma

146=50+32-2-√50*√32*cos-gamma

146=82-80*cos-gamma

146=2*cos-gamma

144=cos-gamma

?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm



2016. máj. 16. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Hérón képlettel csak az oldalak ismeretében ki tudod számolni a területet.

2016. máj. 16. 13:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Miről van szó? Minek mekkora a területe? Nehezedre esik rendesen leírni a feladatot?
2016. máj. 16. 13:24
 3/5 A kérdező kommentje:

A (2,7) B(-3,-4) S(-1,2)

Számolja ki a C=?

T=? K=? sa=? sb=? sc=? a=? b=? c=?

Mindennel megvagyok és csak a terület kell. Kedves kommentelő itt az egész felad.at

2016. máj. 16. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt jó nagy problémák vannak... először is, nem 82-80 van az egyenletben, hanem 82-80*cos(gamma), és ahogy a 82-80x esetén sem 2x lesz a megoldás, itt sem vonhatod ki egymásból (büntetlenül) a két számot. Ha pedig már 146=2*cos(gamma) van az egyenletben, akkor cos(gamma) értékét nem úgy kapjuk, hogy kivonjuk a kettőt... hanem osztunk 2-vel... Ezekre figyelj oda, mert nem fogsz egyről a kettőre lépni.


Helyesen: (gamma=y)


146=50+32-2[*]√50*√32*cos(y)


Ahova [] tettem, ott hiba van; te kivonást írtál, de szorzás kell (bár a számításod alapján valószínűleg csak elütötted, de tisztázzuk azért).


146=82-80*cos(y) |kivonunk 82-t

64=-80*cos(y) (tipikus hiba, hogy a jobb oldalról a kivonás után lemarad a negatív előjel, erre is figyelj oda) |osztunk (-80)-nal


-64/80=-4/5=cos(y)


Itt ki lehetne számolni y (kerekített) értékét, de nekünk igazából elég csak a szinuszértéke, mivel az a*b*sin(y)/2 képletből ki tudjuk számolni a háromszög területét. Tudjuk, hogy tetszőleges y-ra sin^2(y)+cos^2(y)=1, ezért ebbe beírjuk a fentit:


sin^2(y)+(-4/5)^2=1

sin^2(y)+16/25=1=25/25 |kivonunk 16/25-öt

sin^2(y)=9/25 |gyököt vonunk

sin(y)=3/5, a gyökvonás miatt bejönne a -3/5 is, de mivel y egy háromszög szöge volt, az pedig biztos, hogy vagy első, vagy második negyedbeli, és ott minden szög szinusza nemnegatív, ezért csak a 3/5-re van szükségünk.


Ezek alapján a háromszög területe a*b*sin(y)/2=√50*√32*(3/5)/2=12 területegység.


Ha valami nem világos, kérdezz! :)

2016. máj. 16. 15:06
 5/5 tatyesz ***** válasza:

146=82-80*cos-gamma

146=2*cos-gamma


Műveleti sorrend: előbb a szorzást, utána a kivonást végezzük el. Mivel a szorzást nem tudod elvégezni, mert nem ismered gammát, ezért a koszinuszát sem tudod, ezért a kivonást sem tudod elvégezni. Tehát 82-ből nem vonhatsz ki 80-at, mert előbb a 80*cos gammát kéne kiszámolni.

2016. máj. 17. 09:21