2013. nov. 7. 21:58
3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de örülnék, ha mindketten részleteznétek a levezetést, hogy el lehessen dönteni, kinek van igaza. :-)
2013. nov. 8. 01:46
4/7 anonim válasza:
Számold ki és döntsd el magad, hogy kinek van igaza.
5/7 anonim válasza:
Huszonnégy mínusz kilenc az tizenöt
Azt kell még kétfelé osztani (de nem tudjuk, milyen háromszög, hogy pl. egyenlőszárú-e)
6/7 anonim válasza:
Héron-képlet:
t=gyök(s*(s-a)*(s-b)*(s-c))
t^2/(s*(s-a))=(s-b)*(s-c)
720/(12*3)=(12-b)*(12-(15-b))
20=-b^2+15*b-36
b^2-15*b+56=0 innen b 7 vagy 8. c is ezek közül egy, tehát 7 és 8.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
Elég lett volna a megoldás elvi menetét leírni, de kedves tőled, hogy ki is számoltad. :-)
2013. nov. 8. 23:00