Egy háromszög területe 12√5 cm², kerülete 24 cm, egy oldala 9 cm. Mekkora a másik két oldala?


2013. nov. 7. 21:58
 1/7 anonim válasza:
6 és 9 cm.
2013. nov. 7. 23:14
 2/7 anonim ***** válasza:
7 és 8 cm.
2013. nov. 7. 23:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de örülnék, ha mindketten részleteznétek a levezetést, hogy el lehessen dönteni, kinek van igaza. :-)
2013. nov. 8. 01:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Számold ki és döntsd el magad, hogy kinek van igaza.
2013. nov. 8. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Huszonnégy mínusz kilenc az tizenöt

Azt kell még kétfelé osztani (de nem tudjuk, milyen háromszög, hogy pl. egyenlőszárú-e)

2013. nov. 8. 12:37
 6/7 anonim válasza:

Héron-képlet:

t=gyök(s*(s-a)*(s-b)*(s-c))

t^2/(s*(s-a))=(s-b)*(s-c)

720/(12*3)=(12-b)*(12-(15-b))

20=-b^2+15*b-36

b^2-15*b+56=0 innen b 7 vagy 8. c is ezek közül egy, tehát 7 és 8.

2013. nov. 8. 16:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elég lett volna a megoldás elvi menetét leírni, de kedves tőled, hogy ki is számoltad. :-)

2013. nov. 8. 23:00