Matek házi. Egy háromszögben a szögek aránya 3:4:5, egy másik háromszög szögeinek nagysága 40fok 60fok 75fok. Hasonló-e a két háromszög?


Egy háromszögben a szögek aránya 3:4:5, egy másik háromszög szögeinek nagysága 40fok 60fok 75fok. Hasonló-e a két háromszög?


Másik.:

Egy ABCD téglalap oldalainak hossza: 4cm 6cm.


Mekkorák az oldalai az ABCD téglalaphoz hasonló téglalapnak ha a hasonlóság aránya :

2:1

3:1

1:2


2013. ápr. 22. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemépp most tanulom ezt, de sztem... Az 1., főkérdésre:

3+4+5=12, alfa+béta+gamma=180 fok, 180/12=15 3*15=45, 4*15=60, 5*15=75 következtetés: rosszul írtad le a feladatot, ha 45 fok volt az első szög, akkor hasonlóak.

2013. ápr. 22. 17:47
 2/6 A kérdező kommentje:

igen igen, tényleg rosszül írtam le elnézést.:D

így ki jön:)

köszi:)

esetleg a másodikat is le tudnád írni?:)

2013. ápr. 22. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem írtam azt először, mert nem vagyok magabiztos/biztos benne h jó,bár mostmár az elsőben az vok...Hátha, ha az előző analógiájára,akkor 2+1=3 6+4=10 10/3=3,34 2*3,34=6,67 1*3,34=3,34cm, remélem érted,h miért,be is bizonyíthatod azzal, h a másik 2-őt ennek mintájára... :) de ha vmi számot nem értesz,h hogy jött oda vagybármi, akkor kérdezhetsz, szívesen válaszolok. komolyan.
2013. ápr. 22. 18:10
 4/6 A kérdező kommentje:

húh..köszi nagyon sokat segítettél:)

holnap dogát írok belőle és nem egészen világos ez a háromszögek hasonlósága téma kör:/

2013. ápr. 22. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
További jó tanulást! Hányadikos vagy?
2013. ápr. 22. 18:34
 6/6 A kérdező kommentje:
8 :)
2013. ápr. 25. 21:21