Sziszka7249 kérdése:

Egy derékszögű háromszög átfogójának és az egyik befogó hossza a,5cm 3cm b,13cm 5cm c,10cm 8cm d,28cm 11cm. Számítsuk ki a másik befogó és a beírt kör sugarának hosszát?

köszi

2013. ápr. 11. 20:37
 1/1 anonim válasza:

másik befogó pitagorasz tétellel

(a^2+b^2=c^2)


a beírt kör sugarára van egy képlet: r=(a+b-c)/2 ahol c az átfogó, a az egyik, b a másik befogó

2013. ápr. 11. 23:50