köszi2013. ápr. 11. 20:37
1/1 anonim válasza:
másik befogó pitagorasz tétellel
(a^2+b^2=c^2)
a beírt kör sugarára van egy képlet: r=(a+b-c)/2 ahol c az átfogó, a az egyik, b a másik befogó