Elég ha annyit leírtok hogy hogyan kell megoldani!2012. ápr. 16. 18:21
2/4 bongolo válasza:
Nem fordítva van? Így nem jön ki derékszögű háromszög.
Ha fordíva van, akkor a gyors megoldás az, hogy a 3,4,5 pitagoraszi számhármas, tehát 4 cm. A hosszabbik megoldás pedig: írd fel rá a Pitagorasz tételt.
3/4 A kérdező kommentje:
Így írja a könyv!
2012. ápr. 16. 18:28
4/4 anonim válasza:
Akkor a könyvedbe hibásan van, mert az átfogó hosszának, mindig nagyobbnak kell lenni, mint a befogóknak.
Egyébként úgy kell megoldani,hogy van a pitagorasz befogótétel -> b^2=c^2-a^2
Behelyettesíted az adatokat: b^2=3^2-5^2 <- Átfogó négyzetéből kivonod a befogó négyzetét, az eredményedből gyököt vonsz, és máris megkapod a másik befogót.
Ha nem világos, írj, és megpróbálom érthetőbben elmagyarázni.