Egy derékszögű háromszög egyik befogójának hossza 5cm, az átfogója 3cm. Mekkora az átfogó és a másik befogó hosszúsága?

Elég ha annyit leírtok hogy hogyan kell megoldani!
2012. ápr. 16. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétel.
2012. ápr. 16. 18:22
 2/4 bongolo ***** válasza:

Nem fordítva van? Így nem jön ki derékszögű háromszög.


Ha fordíva van, akkor a gyors megoldás az, hogy a 3,4,5 pitagoraszi számhármas, tehát 4 cm. A hosszabbik megoldás pedig: írd fel rá a Pitagorasz tételt.

2012. ápr. 16. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Így írja a könyv!
2012. ápr. 16. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor a könyvedbe hibásan van, mert az átfogó hosszának, mindig nagyobbnak kell lenni, mint a befogóknak.

Egyébként úgy kell megoldani,hogy van a pitagorasz befogótétel -> b^2=c^2-a^2

Behelyettesíted az adatokat: b^2=3^2-5^2 <- Átfogó négyzetéből kivonod a befogó négyzetét, az eredményedből gyököt vonsz, és máris megkapod a másik befogót.

Ha nem világos, írj, és megpróbálom érthetőbben elmagyarázni.

2012. ápr. 16. 19:32