Levezetné nekem valaki az alábbi fizika kérdést?


Most vesszük a suliban és ez a házi, de nem igazán értem ::( LEvezetnétek érthetően? Köszi előre is!


Egy új típusú, az alacsonyabb nyomások mérésére kifejlesztett műszer tesztelése során

azt tapasztalták, hogy a műszer által mért pm és a valódi pv nyomás között

a lg pm = 0,8 *lg pv + 0,301 összefüggés áll fenn.

A műszer által mért és a valódi nyomás egyaránt pascal (Pa) egységekben szerepel

a képletben.


1. Mennyit mér az új műszer 20 Pa valódi nyomás esetén?

2. Mennyi valójában a nyomás, ha a műszer 50 Pa értéket mutat?

3. Mekkora nyomás esetén mutatja a műszer a valódi nyomást?


2016. máj. 11. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak be kell helyettesíteni a logaritmikus egyenletekbe.

1. pv=20

lg pm = 0,8 *lg 20 + 0,301 lg20=1,3

lg pm=1,3418

pm=21,97 A műszer 21,97 Pa nyomást mér.


Megírnám a többit is de mennem kell. Ha addig nem lesz meg, akkor utána megírom.

2016. máj. 11. 18:59
 2/4 Arp Du ***** válasza:
100%

2.pm=50

lg 50=log 50=1,7 (10-es alapú logaritmus)

1,7=0,8 *lg pv +0,301

/mindkét oldalon -0,301

1,4=0,8 *lg pv

/:0,8

1,75= lg pv

10^1,75 = pv = 56,23 (Pa)

A valódi nyomás 56,23 Pa.

2016. máj. 11. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:

(Az első vagyok)


3.lg pm=lg pv= legyen x

x=0,8x+0,301

0,2x=0,301

x=1,505 Pa


Tehát a műszer a valós nyomást 1,505 Pa esetén mutatja.

2016. máj. 11. 20:03
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!! :)
2016. máj. 12. 16:09