Hogyan kell ezt kiszámolni? Valaki levezetné? (fizika)


A kérdés:

Mekkora erővel lehet egy test mozgási energiáját 10 m hosszú úton 1000 J-val növelni, ha a súrlódási erő 50 N nagyságú?


2015. okt. 20. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


W = F * s

s = 10 m

W = 1000 J


F = W / s = 100 N


De ez az eredő erő, ehhez még hozzá kell adni a surlódási erőt (pontosabban az ellentéterejét).


F1 = F + Fs = 150 N

Fs = 50 N


Magyarázat:

Ha 150 N erővel nyomjuk, akkor 50 N surlódási erő hat rá. A surlódási erő ellentétes az általunk kifejtett erővel, tehát az eredőjük nagysága a kettő különbsége: 100 N.

A feladatban szereplő úton állandó 100 N nagyságú eredő erő hat a testre 10 méteren keresztül. Ekkor 10 m * 100 N = 1000 J -lal nő a mozgási energiája.

2015. okt. 21. 11:27