Leonidas2000 kérdése:

Valaki le tudja írni eazt, hogy hogyan kell a származtatot mértékmennyiséget kiszámolni? Ezeknek kellene kiszámolni ( A, sűrűség, W, V ), de nem tudom, hogy kezdjek neki mer csak kb 2 csinátunk ilyen feladatot.

Meg még az lenne a kérdésem , valaki le tudja e írni az SI prefiyumok mértékegységeinek átváltásának menetét vagy szabályát.

2015. szept. 8. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Definíció alapján!


Pl. V=J/C=Nm/As=(kgm^2)/As^3.

2015. szept. 9. 00:57
 2/4 A kérdező kommentje:
És mi a definició ?/Bocs , hogy ilyen hülye vagyok
2015. szept. 9. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A feszültség definíciószerűen munka osztva töltéssel, azaz U=W/q, így már triviálisan adódik.

A teljesítmény pedig munka osztva idő. De ezek benne vannak a fizika könyvedben...

Csak avval ne gyere, hogy még nem kaptátok meg a könyveket. Tárva nyitva áll a könyvtár.

Javaslom, vedd ki a könyvtárból Holics László: Fizika c. könyvét. Ez két kötet, mindent megtalálsz ami van benne. Ezek amiről most beszéltünk, az első kötetbe van. A második kötetben úgy emlékszek, csak modern fizika van. Tehát mittudomén, ha érdekel a relativitáselmélet, meg a kvantummechanika, akkor azt a második kötetben kell keresni. A második kötet hátuljában van tárgymutató, azt is használhatod.

2015. szept. 9. 19:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendbenn, köszönöm a segítséget.
2015. szept. 10. 05:19